ISSN 0564-3783  
Головна
Контакти
Архів  
Тематика журналу
Підписка
До уваги авторів
Редколегія
Дестопна версіяIn English

Export citations   UNIMARC   BibTeX   RIS


Effect of glucose starvation on cell viability parameters in A549 and BEAS-2B cell lines

Çetiner B.G., Terzi M.Y.

Реферат статті 
РЕЗЮМЕ. Ракові клітини – це клітини зі зміненим метаболізмом, які характеризуються високим рівнем споживання глюкози. Розуміння ракових клітин є надзвичайно важливим для лікування раку. Метою нашого дослідження було проаналізувати вплив глюкозного голодування на параметри життєздатності здорових (BEAS­2B) та ракових (A549) клітин. Ми проаналізували рівні мРНК mTOR, p21, каспази­3, бекліну­1, ATG­12 в клітинах після голодування впродовж 8 та 24 год і підрахували кількість старіючих клітин. Голодування знизило життєздатність обох типів клітин, у той час як тривале голодування продовжувало знижувати життєздатність лише клітин лінії A549. Після голодування ми виявили підвищені рівні мРНК p21, а також більше старіючих клітин у лінії A549, ніж BEAS­2B. На відміну від здорових клітин, підвищений рівень експресії mTOR сприяв профілю старіння ракових клітин при голодуванні впродовж 8 год. Рівень експресії маркеру аутофагії підвищився після голодування в обох клітинних лініях, окрім зниження у клітинах BEAS­2B після голодування впродовж 8 год. Рівень експресії каспази­3 не змінився в клітинах BEAS­2B, однак підвищився в клітинах A549 при голодуванні впродовж 8 год. Що стосується голодування впродовж 24 год, спостерігалось підвищення регуляції каспази­3 в обох типах клітин, однак, вищим воно було в ракових клітинах порівняно зі здоровими. Ми припускаємо, що триваліше глюкозне голодування мало негативний вплив на параметри життєздатності здорових і ракових клітин. Наші результати продемонстрували, що глюкозне голодування мало більш негативний вплив на ракові клітини, ніж на здорові.

Ключові слова: апоптоз, аутофагія, ракова клітина, життєздатність клітин, глюкозне голодування, старіння

Цитологія і генетика 2022, том 56, № 1, C. 74-75

  1. Department of Molecular Biochemistry and Genetics, Graduate School of Health Sciences, Hatay Mustafa Kemal University, Hatay 31060, Turkey
  2. Department of Medical Biology, Faculty of Medicine, Hatay Mustafa Kemal University, Hatay 31060, Turkey

E-mail: menderesyusufterzi gmailcom

Çetiner B.G., Terzi M.Y. Effect of glucose starvation on cell viability parameters in A549 and BEAS-2B cell lines, Цитологія і генетика., 2022, том 56, № 1, C. 74-75.
Copyright© ICBGE 2002-2023 Coded & Designed by Volodymyr Duplij Modified 08.12.23