ISSN 0564-3783  
Головна
Контакти
Архів  
Тематика журналу
Підписка
До уваги авторів
Редколегія
Дестопна версіяIn English

Export citations   UNIMARC   BibTeX   RIS


Сравнительный анализ первичной структуры мутантных тубулинов, устойчивых к антимикротрубочковым соединениям, для предсказания позиций новых мутаций с аналогичными свойствами

Ныпорко А.Ю., Живолуп А.Н., Блюм Я.Б.

 


[Free Full Text (pdf)]Article Free Full Text (pdf)  

Всі відомі на сьогодні повні амінокислотні послідовності a- та b-тубулінів було вирівняно та проаналізовано з метою виявлення закономірностей розташування мутацій, що викликають стійкість до антимікротрубочкових речовин, і передбачення позицій нових подібних мутацій. Було показано, що відомі позиції амінокислотних замін, які викликають зменшення спорідненості до антимікротрубочкових речовин з деполімеризуючим механізмом дії, є консенсусними і локалізуються безпосередньо біля амінокислотних залишків, залучених до інтрадімерної/інтердімерної взаємодії та до взаємодії з нуклеотидами (в межах шести залишків), але ніколи не співпадають з ними. Для замін, що викликають стійкість до сполук, що стабілізують мікротрубочки, подібна закономірність не прослідковується. Виявлена закономірність дозволяє передбачати позиції нових мутацій з деполімеризуючим механізмом дії.

Цитологія і генетика 2003, том 37, № 2, C. 69-78Ныпорко А.Ю., Живолуп А.Н., Блюм Я.Б. Сравнительный анализ первичной структуры мутантных тубулинов, устойчивых к антимикротрубочковым соединениям, для предсказания позиций новых мутаций с аналогичными свойствами, Цитологія і генетика., 2003, том 37, № 2, C. 69-78.
Copyright© ICBGE 2002-2023 Coded & Designed by Volodymyr Duplij Modified 10.12.23