ISSN 0564-3783  
Головна
Контакти
Архів  
Тематика журналу
Підписка
До уваги авторів
Редколегія
Дестопна версіяIn English

Export citations   UNIMARC   BibTeX   RIS


Ангєлова Свєтлана, Спасов Бранімир, Ніколова Веселка, Хрістов Івайло, Цвєтков Ніколай, Сімєонова Марія

Чи є ампліфікація генів с-MYC, MLL та RUNX1 у хворих на гострий мієлоїдний лейкоз або з мієлодиспластичним синдромом та трисомією 8, 11 та 21 фактором клональної еволюції їх каріотипів?

 

Цитология и генетика


Метою нашого дослідження було встановлення, чи пов’язана ампліфікація генів с-MYC, MLL та RUNX1 у хворих з гострим мієлоїдним лейкозом (ГМЛ) або з мієлодиспластичним синдромом (МДС), в кістковому мозку яких виявлено трисомію 8, 11 та 21 (+8, +11, +21), з прогресивними змінами каріотипу, та чи може ампліфікація вважатися частиною клональної еволюції каріотипу (КЕК). Аналіз каріотипів проведено у 179 хворих на ГМЛ або з МДС, від 16 до 81 року: у 60 – із сбалансованими хромосомними абераціями (ХА), у 55 – з найбільш частими анеуплоїдіями, у 64 – з несблансованими ХА. Ампліфікація генів с-MYC, MLL та RUNX1 за допомогою флюоресцентної in situ гібридизації (FISH) виявлена у 35% (7 з 20) хворих з +8, +11 та +21 як ізольована ХА, у 63,6% (7 з 11) – у поєднанні з додатковими ХА та у 75% (9 з 12) – з комплексними каріотипами. Ми вважаємо, що ампліфікація відповідних ділянок хромосом у хворих з +8, +11 та +21 асоційована с КЕК. Враховуючи ампліфікацію фактором КЕК, створені 3 моделі розвитку каріотипу в залежності від виду ХА, яка ініціює перетворення каріотипу. Виявлено статистично доставірну різницю між трьома моделями розподілу каріотипів на різних стадіях еволюції (р<0,001).

Ключевые слова: aмпліфікація генів с-MYC, MLL та RUNX1, каріотип, гострий мієлоїдний лейкоз, мієлодиспластичний синдром


*

  • Редколлегия международного научного журнала «Цитология и генетика» предлагает авторам анонсы статей, находящихся в портфеле редакции.
  • Статьи получили положительные рецензии и будут опубликованы.
  • Название и резюме даются в авторской редакции.


Copyright© ICBGE 2002-2022 Coded & Designed by Volodymyr Duplij Modified 21.05.22