ISSN 0564-3783  Головна
Контакти
Архів  
Тематика журналу
Підписка
До уваги авторів
Редколегія
Мобільна версія


In English

Export citations
UNIMARC
BibTeX
RIS

Reporting of B-chromosomes in Trachyspermum ammi (L.) Sprague (Ajwain)

Harshita Dwivedi, Girjesh Kumar

 
РЕЗЮМЕ. Наскільки нам відомо, це перше дослідження стосовно виявлення B-хромосом у цьому виді рослин. Під час мейотичного аналізу Trachyspermum ammi (L.) Sprague було виявлено максимум дві B-хромосоми у диплоїдних рослинах, які були збережені в індукованому аутотетраплоїді після обробки 0,2 % колхіцином у фазі проростання. У даному дослідженні була проаналізована мейотична поведінка B-хромосом в Trachyspermum ammi (L.) Sprague. Наявність B-хромосом та їхня кількість у виді рослин вищого рівня плоїдності є суперечливою. Присутність B-хромосом у поліплоїдах відрізняється в залежності від виду. У даному випадку не спостерігалося жодних змін у кількості B-хромосом, незважаючи на дуплікацію A-хромосом у аутотетраплоїдній рослині. Кількість В-хромосом, яка не зазнала впливу, представляє їхню специфічну поведінку щодо спадкування. Види рослин демонструють механізм адаптації для утримання їх у популяції. У даному дослідженні спостерігалися суттєві зміни (p < 0,05) у частоті хіазми та родючості пилку обох диплоїдних рослин-носіїв порівняно з рослинами, що не були носіями. Більше того, хромосомні асоціації також розглядали у поєднанні з спостережуваною кількістю B-хромосом у аутотетраплоїдній рослині-носії. Що стосується останньої, було виявлено, що частоти полівалентів були досить низькими у порівнянні з диплоїдною рослиною-носієм.

Ключові слова: B-хромосоми, рослини носії та не носії, диплоїдний, аутотетраплоїдний, частота хіазми, родючість пилку

Цитологія і генетика 2019, том 53, № 1, C. 73-75

Plant Genetics Laboratory, Department of Botany, University of Allahabad, Allahabad-211002, India

E-mail: harshitadwivedi88 gmail.com

Harshita Dwivedi, Girjesh Kumar Reporting of B-chromosomes in Trachyspermum ammi (L.) Sprague (Ajwain), Цитологія і генетика., 2019, том 53, № 1, C. 73-75.

В "Cytology and Genetics". Якщо тільки можливо, цитуйте статтю по нашій англомовній версії:
Harshita Dwivedi, Girjesh Kumar Reporting of B-Chromosomes in Trachyspermum ammi (L.) Sprague (Ajwain), Cytol Genet., 2019, vol. 53, no. 1, pp. 68–75
DOI: 10.3103/S0095452719010079


Copyright© ICBGE 2002-2020 Coded & Designed by Volodymyr Duplij Modified 25.09.20